Zalety wykorzystania pianki PUR
Wybór skutecznego ocieplenia jest kluczowy przy zwiększaniu energochłonności całego budynku. Izolacja pianką poliuretanową ma znacznie większy współczynnik przewodnictwa ciepła [w/mk] wynosi ono 0,034 – 0,040 – dla porównania izolacja wełną to 0,024 – 0,0398.
Zaletą izolacji pianką jest czas realizacji i jakość takiej usługi – dwie osoby mogą spokojnie wykonać 250 m2 dziennie, bez większych ograniczeń. Po wykonaniu izolacji natryskowej możemy spokojnie zapomnieć o lukach w mostkach termicznych, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru wełny izolacyjnej.
Pianka przylega do powierzchni każdego typu, przez co nie robimy dodatkowych dziur jak w przypadku wełny, którą mocować trzeba gwoździami i sznurkami.
Pianka nie pyli oraz nie wywołuje uczulenia – przez swoją całkowitą obojętność chemiczną, bezwonność i nietoksyczność.
Klika mitów do obalenia
W sieci można odszukać fałszywe informacje dotyczące łatwopalności pianki – jest to jeden wielki absurd. Pianka z racji swojej termoutwardzalności nie powróci do pierwotnej formy, czyli stanu ciekłego. Wręcz przeciwnie podczas pożaru następuje zwęglenie zewnętrznej powłoki, które uniemożliwi dostęp ognia do dalszych warstw pianki. Dzięki czemu unikniemy dalszego rozprzestrzeniania się pożaru.
Kuna na poddaszu
Poniżej prezentujemy, ocieplenie poddasza wykonane za pomocą wełny mineralnej . Po roku od wykonania ocieplenia w warstwie termoizolacji zamieszkała kuna co spowodowało całkowite zniszczenie izolacji.
Poddasze ocieplone za pomocą pianki poliuretanowej zabezpiecza i zapobiega osiedleniu się kun oraz innych gryzoni.
Poniższe zdjęcia prezentują uszkodzenie izolacji oraz prace naszej firmy w celu uporządkowania, wymiany membrany dachowej, usługi wymiany starej uszkodzonej izolacji na nową.