Izolacja natryskowa pianką poliuretanową, stanowi doskonałą i innowacyjną alternatywę dla tradycyjnej izolacji budynku – metoda ta staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Izolacja natryskowa pianka poliuretanową  jest metodą bardzo uniwersalna i elastyczną — może służyć do izolowania dachu, ściany, podłogi, a nawet całego poddasza, czy fundamentów.

Na czym polega izolacja pianką PUR?

Jak sama nazwa wskazuje, pianka pa postać płynną, ciecz zostaje na wybraną izolowaną powierzchnie. Pianka poliuretanowa - PUR nadaje się doskonale do ocieplania dachu, ściany, czy też podłogi. Stosowanie pianki PUR  staje się coraz bardziej popularne, ponieważ pianka jest skutecznym izolatorem i może z łatwością zatrzymać temperaturę wewnątrz budynku.

Istnieją dwa rodzaje pianki izolacyjnej :

Izolacja natryskowa pianką PUR w domu – czy ma to sens?

Izolacja pianką poliuretanową jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż izolacja poddasza wełną mineralną. Niektóre izolacje natryskowe pianką izolacyjną pomagają dodatkowo we wzmocnieniu i usztywnieniu konstrukcji dachu – w przypadku starszego domu pozwolą na wyeliminowanie pęknięć i wybrzuszeń w ścianie. Izolacja natryskowa będzie doskonałym rozwiązaniem, jeśli w twoim domu występują trudne do zasklepienia dziury w dachu lub ścianie, których nie da się poprawnie docieplić przy pomocy zewnętrznej izolacji.

Niektóre rodzaje pianki izolacyjnej są wodoodporne i jednocześnie przepuszczają powietrze oraz są oddychające, więc szczególnie nadają się do izolacji domów w obszarach zagrożonych powodzią.

Ile kosztuje izolacja pianką PUR

Koszt izolacji jest zależny od grubości izolowanej powierzchni i występującej na niej obecnej izolacji oraz od rodzaju pianki, jaką wybraliśmy (zamknięto- czy otwartokomórkowa).

Przybliżony koszt za wykonanie takiej usługi to £20 - £50 na metr kwadratowy. Niższy koszt jest dla cienkiej warstwy pianki dla stabilizacji, natomiast wyższy koszt będzie w przypadku grubszej warstwy, która będzie izolowana.

 

 

Dodatkowe Informacje:

Nakładanie pianki PUR należy rozpocząć od doprowadzenia domu do stanu zamkniętego — surowego. Do ocieplenia najlepiej użyć pianki poliuretanowej (metoda: izolacja natryskowa). Poprzez natrysk można izolować większość elementów domu, np.: fundamenty, ściany, poddasze czy sam dach — izolacja natryskowa jest bardzo szybką i tanią metodą, w ciągu jednego dnia można spokojnie wyizolować 250 m2.

Dodatkowo poprzez swoją elastyczność, pianka nie odczepi się od belek i desek, które będą w naturalny sposób pracować. Dlatego wybranie do izolacji metody natrysku jest inwestycją, dzięki której kupujący będzie mieć spokój na wiele lat.